دسته بندی نشده, سئو تکنیکال

سئو تکنیکال (فنی)

سئو-تکنیکال-یا-فنی

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال به بخش فنی و زیر ساخت سایت یا همان کد نویسی مربوط می شود در واقع هیچ ربطی به تولید محتوا یادحتی لین سازی تخصصی ندارد، یعنی شما هر چقدر هم که محتوای خوب و بهینه شده تولید کنید و بهترین لینک سازی را انجام دهید ولی نکات فنی را راعایت نکرده باشید ارزشی ندارد، چرا که یک خط کد اشتباه میتواند جلوی ایندکس شدن محتوا و حتی سایت را بگیرد.

داشتن دانش ابتدایی فنی به شما کمک خواهد کرد تا وب‌سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی کرده و با توسعه‌دهندگان اعتبار برقرار کنید.

حالا که شما محتوای ارزشمندی را بر اساس تحقیقات مطلوب کلمات کلیدی خود ایجاد کرده‌اید، مهم است اطمینان حاصل کنید که این محتوا نه تنها برای انسان‌ها قابل خواندن است، بلکه برای موتورهای جستجو نیز قابل فهم است!

شما نیازی به داشتن یک درک عمیق از این مفاهیم ندارید، اما مهم است که درک داشته باشید که این دارایی‌های فنی چه کاری انجام می‌دهند تا بتوانید با توسعه‌دهندگان به طور هوشمندانه در مورد آنها صحبت کنید.

برای موثر بودن نیاز به پشتیبانی از تیم‌های مختلف دارند
داشتن یک رابطه سالم با توسعه‌دهندگان بسیار حیاتی است تا بتوانید با موفقیت چالش‌های سئو را از هر دو جهت مدیریت کنید. منتظر نشوید تا یک مشکل فنی عواقب منفی سئو را به دنبال داشته باشد تا یک توسعه‌دهنده درگیر شود. به جای اینکه صبر کنید، از مرحله برنامه‌ریزی شروع کنید.

فراتر از پشتیبانی از تیم‌ها، درک بهینه‌سازی فنی برای سئو ضروری است، اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که صفحات وب‌سایت شما برای هر دو گروه انسان‌ها و ربات‌های جستجو به طور مناسب ساخته شده‌اند.

به همین منظور، این فصل را به سه بخش تقسیم کرده‌ایم:

1- نحوه عملکرد وب‌سایت‌ها
2- نحوه درک موتورهای جستجو از وب‌سایت‌ها
3- نحوه تعامل کاربران با وب‌سایت‌ها
زیرا ساختار فنی یک وب‌سایت می‌تواند تأثیر زیادی بر عملکرد آن داشته باشد، بسیار مهم است که همه افراد این اصول را درک کنند. همچنین، بهتر است این قسمت از راهنما را با برنامه‌نویسان، نویسندگان محتوا و طراحان خود به اشتراک بگذارید تا تمام افراد درگیر در ساخت وب‌سایت، اطلاعات یکسانی داشته باشند.

 

سئو-تکنیکال-یا-فنی

 

نحوه عملکرد وب‌سایت‌ها

اگر بهینه‌سازی موتورهای جستجو فرآیند بهینه‌سازی یک وب‌سایت برای جستجو است، بهینه‌سازهای سئو نیاز به حداقل یک درک ابتدایی از چیزی که دارند بهینه‌سازی می‌کنند، دارند!

در زیر، مسیر وب‌سایت از خرید نام دامنه تا حالت کامل آن در یک مرورگر را شرح می‌دهیم. یک جزء مهم از مسیر وب‌سایت، مسیر رندرینگ بحرانی است که فرآیندی است که یک مرورگر از کد یک وب‌سایت را به یک صفحه قابل مشاهده تبدیل می‌کند.

اطلاع داشتن از این مسائل در مورد وب‌سایت‌ها برای سئو به چند دلیل مهم است:

گام‌های این فرآیند جمع‌آوری صفحه می‌توانند بر زمان بارگیری صفحه تأثیر بگذارند و سرعت نه تنها برای حفظ کاربران در وب‌سایت شما مهم است، بلکه یکی از عوامل رتبه‌بندی گوگل نیز است.
گوگل برخی منابع مانند جاوا اسکریپت را در یک “گذر دوم” رندر می‌کند. گوگل ابتدا به صفحه بدون جاوا اسکریپت نگاه می‌کند، سپس چند روز تا چند هفته بعد، جاوا اسکریپت را رندر می‌کند، به این معنا که عناصر مهم سئو که با استفاده از جاوا اسکریپت به صفحه اضافه شده‌اند، ممکن است فهرست نشوند.

تصور کنید که فرآیند بارگیری وب‌سایت مانند رفت‌وآمد شما به محل کار است. شما در خانه آماده می‌شوید، وسایلی که باید به دفتر ببرید را جمع‌آوری می‌کنید، سپس از سریع‌ترین مسیر از خانه به محل کارتان می‌روید. احتمالاً عجیب به نظر می‌آید که تنها یکی از کفش‌های خود را بپوشید، مسیر طولانی‌تری به محل کار بروید، وسایل خود را در دفتر بگذارید، سپس فوراً به خانه برگردید تا کفش دیگر خود را بیاورید، درست نیست؟ همین کار را وب‌سایت‌های ناکارآمد انجام می‌دهند. در فصل بعد به شما یاد می‌دهیم که چگونه می‌توانید تشخیص دهید که وب‌سایت شما احتمالاً کجا ناکارآمد است، چه کارهایی می‌توانید انجام دهید تا بهینه‌سازی کنید و چه تأثیرات مثبتی بر روی رتبه‌بندی و تجربه کاربری ممکن است ناشی از این بهینه‌سازی باشد.

Sending
User Review
5 (1 vote)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *